پایگاه دفاتر استان همدان
اطلاع رساني مخابرات ، آی سی تی ،پیشخوان.پست -پست بانک 
.
نويسندگان
لینک های مفید
.
.
.
.
.
چت باکس


طي ۱۰تا۱۵سال اخير تعداد افرادي که از عينک يا لنز براي اصلاح ديد خود استفاده مي کنند، چندين برابر شده است. علت اين امر افزايش ساعات کار با رايانه در محل کار و منزل و همين طور تماشاي طولاني مدت تلويزيون‌هايي است که روز به روز بزرگ تر و شفاف تر مي شود. به نوشته گاردين بسياري از افراد معتقدند که همه افراد سرانجام بايد از عينک يا لنز استفاده کنند چون در گذر سال هاي عمر، ضعيف شدن چشم امري طبيعي محسوب مي شود.

اين نکته تا حدودي صحيح است اما درست از وقتي که فرد عينک مي زند يا از لنز طبي استفاده مي کند، ديد چشم هايش سال به سال بدتر مي شود. تقريبا همه افرادي که عينک مي زنند از بالارفتن نمره چشمشان شکايت مي کنند.

البته تعداد زيادي هستند که به علت بيماري ها و مشکلات چشمي بايد از عينک يا لنز استفاده کنند اما بيشتر مردم و افرادي که به قصد اصلاح ديد خود عينک مي زنند، مي توانند با تمرينات ساده اي که طي ۵مرحله عضله چشم را تقويت مي کند، به ميزان زيادي از ضعيف تر شدن بينايي خود جلوگيري کنند.

اين تمرينات هيچ خطري براي چشم ندارد و اگر به مدت چند هفته متوالي انجام دهيد، آثار آن را در بهبود بينايي خود درخواهيد يافت.

*پلک زدن:
پلک زدن به عنوان يک راهکار ساده براي تمرکز طولاني تر و تميز کردن چشم است. کاربران رايانه معمولا عادت به پلک زدن ندارند و اغلب وقتي پاي تلويزيون مي نشينند پلک نمي زنند. حال به عنوان يک تمرين و براي تقويت عضله چشم به مدت چند دقيقه و هر ۴ثانيه يک بار پلک بزنيد.

سپس سعي کنيد به مدت ۲دقيقه پلک نزنيد. آيا تفاوت را احساس مي کنيد؟ وقتي پلک مي زنيد، چشم ها يک ثانيه کوتاه را در تاريکي تجربه مي کنند و همين تاريکي باعث بهبود عملکرد چشم و آمادگي بهتر براي دريافت اطلاعات جديد مي شود.

*ماساژ با کف دست ها:
اين کار باعث کاهش فشار چشم ها و استراحت دادن به چشم ها مي شود. براي اين کار چشم ها را ببنديد. با کف دست چشم ها را بپوشانيد. دست ها را به اندازه اي به چشم نزديک کنيد که بتوانيد به راحتي پلک بزنيد و فشار زيادي روي ماهيچه چشم وارد نکنيد. ۲دقيقه به همين حالت بمانيد. با اين کار به چشمان خود استراحت مي دهيد و گرماي دستتان نقش مهمي در کاهش فشار به چشمانتان ايفا مي کند. اگر در يک روز پرکار چند دقيقه اين کار را انجام دهيد، متوجه تاثير شگفت انگيز آن بر عضله چشم خواهيد شد.

*عدد هشت:
اين تمرين باعث افزايش انعطاف پذيري ماهيچه چشم مي شود و با اين که کار بسيار ساده اي است، بسيار تاثيرگذار است. در فاصله ۷متري خود يک عدد هشت بزرگ انگليسي را قرار دهيد. به مدت چند دقيقه با چشم هاي خود عدد هشت را که به صورت يک مارپيچ است، دنبال کنيد.

*دور و نزديک: اين تمرين را تقريبا در هر مکاني مي توان انجام داد. در يک صندلي راحت بنشينيد. انگشت شست خود را در فاصله ۱۰سانتي متري از چشم ها قرار دهيد. به انگشت خود نگاه کنيد سپس به يک شيء با فاصله دورتر بنگريد. با هر بار تنفس عميق، زاويه ديد خود را تغيير دهيد به گونه اي که يک بار به شيء نزديک و يک بار به شيء دور نگاه کنيد. اين کار باعث تقويت ماهيچه چشم و بهبود بينايي مي شود.

*زوم کردن:
روي يک صندلي راحت بنشينيد به يک شيء نزديک متمرکز شويد و سپس چشم ها را به پايين بدوزيد. پس از چند دقيقه با تکرار اين کار متوجه انعطاف پذيري عضلات چشم خود خواهيد شد. اين تمرين نيز به تقويت ماهيچه ها و بهبود کارکرد چشم منجر مي شود.
[ ۹۱/۰۶/۱۳ ] [ ] [ مدیریت ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ما کارگزاران مخابرات آی سی تی و پیشخوان استان همدان متعهد می شویم که اتحاد و همبستگی را سر لوحه کار خود قرار دهیم و با یکدیگر در سراسر استان همراه و هماهنگ باشیم وبراي موفقيت درآمدزاي وباهم بودن وپيشرفت هم تلاش كنيم
لینک های مفید
. | .
. | .
.